Kto się czubi, ten się KOCHA !


Z cała pewnością każda para ma swoje skazy. Nawet najbardziej udane związki, to tylko pozornie idealnie dobrane pary. Całe życie snujemy marzenia o księciu z bajki, który uratuje nas od nudnego życia i z którym będziemy mogły żyć długo i szczęśliwie. W rezultacie każda kobieta przynajmniej raz w życiu zakocha się bez wzajemności, przynajmniej raz w życiu trafi na nieodpowiedniego partnera, przynajmniej raz w życiu uzna, że to właśnie Ten. Z miłością jest dziwnie. Mogę  nawet pokusić o się o spostrzeżenie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i często ma się zgagę ;). W stanie euforycznego uczucia zakochania chce się wciąż więcej i więcej, aż nagle przychodzi dzień mdłości i ma się ochotę na szklankę czystej wody - czas dla siebie. Co zrobić, żeby było dobrze, aby posiłki miłości były wyważone, a porcje idealnie dobrane do Ciebie? Nie wiem. Przykro mi, ale na to pytanie nawet nie umiała mi kiedyś odpowiedzieć moja wszechwiedząca babcia. Wiem natomiast, że warto każdą miłość pielęgnować i o nią dbać, bo zjedzona jedna kęsem bywa tylko przekąską przed prawdziwą ucztą. Szkoda byłoby przeoczyć doskonałe danie zaserwowane z tego Jednego, Jedynego. 

Pewnie to trochę dziwne, że porównuję uczucie miłości do jedzenia, ale tak mi się własnie kojarzy. Zawsze smak dobrego wina, pysznych wspólnych deserów i pizzy na pierwszych randkach kojarzy mi się właśnie z motylkami w brzuchu. Pan Mąż to taka moja wisienka na torcie ;). Idealnie trafiony po czasach objadania się i kilku tygodniach diety. Miłość kojarzę ze wspólnymi posiłkami, Jego zadowolenie, kiedy kupię ulubione słodycze w sklepie. Celebrowanie kolacji i wspólne oglądanie filmów to chyba nasze ulubione zajęcie od pewnego czasu. Kontynuowanie miłosnych uniesień to częste rozmowy, rozumienie swoich potrzeb, wspólne hobby, chociaż naprawdę to nie jest priorytet. Rozumiem pasje, ale w tym także będąc w związku należny zachować umiar. Projekcja swoich zachowań na drugą połówkę to niezbyt fajna sprawa. Zachowajmy swój indywidualizm. Ja lubię romantyczne komedie, on filmy fantasy, ja lubię muzyczne kanały, on te sportowe, wspólnie lubimy się śmiać i gotować, więc oglądamy programy kulinarne. 

CO ZROBIĆ ŻEBY BYŁO IDEALNIE? 
Pewnie się nie da zrobić tak, aby było idealnie, ale zawsze można sobie pomóc małymi radami:
*poznajmy się wzajemnie, a to możliwe tylko przy częstych rozmowach i wspólnym opowiadaniu. Jednostronne paplanie? Pogadajmy sobie do lustra :)
*weźmy poprawkę na swoje zachcianki.Ja chcę to, ty tamto. Może jednak warto czasem ustąpić albo zastanowić się nad alternatywą?
*za mało wychodzimy razem. To może ustalmy sobie wspólny dzień na celebrowanie wspólnego czasy, wyjście do znajomych, kina, teatru, restauracji, zwykły spacer, siedzenie w domu po 80tce, kiedy będzie lepiej w fotelu zagrać w Scrabble.
*szanujmy siebie i podzielmy obowiązki domowe, bo przecież każdy ma dwie rączki
*motywujmy się wzajemnie, nie osiągniemy zamierzonych celów poprzez wieczną krytykę i brak wsparcia, a tu się kończą czasy, kiedy to mama jest najbliżej
*mówmy sobie miłe rzeczy, wtedy przez cały dzień będziemy o sobie milej myśleć
*planujmy, bo planując czujemy się bezpiecznie. Mówimy, że zrobimy to razem, a to napawa optymizmem i pewnie szybciej się uda niż planowanie samotne.
*wyjeżdżajmy, bo jak nie teraz to kiedy?
*mówmy, gdy nam źle, bo jeżeli tego nie robimy, to jak mamy poprawić swoje zachowanie i samopoczucie?


Lata świetlne przed Nami, aby osiągnąć poziom najwyższy idealnego związku. Najważniejsze być pewnym, że druga strona to własnie ta, której jesteśmy w stanie w 100% zaufać, zaufanie wzajemne i drobne kroki, codzienne miłe słowa, czułe gesty, ale tez krótkie kłótnie i konstruktywna krytyka to nieodzowne elementy każdego związku. Idealnie nie znaczy nudno i przede wszystkim idealnie, to nie tak jak ja myślę, tylko tak jak myśli każdy z nas. Dla niektórych idealny jest trójkąt, dla innych kółko, więc chyba każdy musi sam być gotowy na swój ideał, ale nie wolno zapominać, że są uczucia, o które trzeba dbać. Zaniedbane bywają ulotne.Komentarze

Popularne posty