#Walentynki, czy #Walęwtynki ?

To nie jest święto! To komercyjna różowo- czerwona akcja marketingowa, która wpaja dzieciom utopijne przekonanie, że miłość jest wszędzie, że miłość jest piękna, że 14 lutego musisz kupić czekoladki i kwiaty. 
W większości to prawda, jednak przecież to taka ładna prawda :). W ciągu roku jest tyle nieprzyjemnych okoliczności, tyle dziwnych i politycznych świąt, że w sumie to fajnie i bardzo miło i humorem można w ten jeden dzień przypadający na koniec zimy, rozgrzać swoje serducho. Nie trzeba przecież być w związku. Można się odważyć na wysłanie uśmiechu do kogoś nam bliskiego, zadzwonić do przyjaciela i zaprosić go na kolację, zabrac najbliższą osobę na spacer, poświęcić jej całe popołudnie.  To dzień, który pozwala na chwilę dystansu, zapomnienia o tym co nie wypada, co jest infantylne. To świetna okazja do przełamania niezobowiązująco ciszy w kontakcie, puszczenia oczka do losu. Nawet z tego "zagranicznego", "marketingowego", "śmiesznego"(dla niektórych) święta, można czerpać przyjemność. Można, ale też nie trzeba. O tym także warto pamiętać. Nic na siłę. Nie da się kogoś zmusić do pokochania Walentynek. Każdy ma prawo do własnych przekonań i identyfikowania się lub też nie w tej sytuacji z pewnie spora większością populacji. To nadal dzień jak każdy inny, kiedy możemy otwarcie wyznać miłość, zrobić coś romantycznego. Nie musi to przecież wydarzyć się 14 lutego. Nie musi, ale może.
Najlepiej podejść do tego bez negatywnych myśli. W sumie to taki wykrzyknik pośród dni jakie spędzamy na pracy, obowiązkach, zmęczeniu, marudzeniu. Często bywa tak, że zapominamy o rocznicach, urodzinach, ważnych datach, a tu boom! jest sobie taki dzień. Dzień Walentynek, o którym nie da się nie usłyszeć. Sklepy wypełnione serduszkami, wystawy krzyczące "All You need is LOVE", program telewizyjny przesiąknięty romantycznymi komediami. No nie da się tego przeoczyć... Nawet mimowolnie przez chwilę przychodzą na myśl wspomnienia związane z poprzednimi Walentynkami. 

<3

Komentarze

Popularne posty