Smutna historia o idealnym życiu.

A gdyby tak wszystko przychodziło nam z łatwością...
...pewnie przestalibyśmy marzyć. 

W głowie kłębiłyby się niespokojne myśli o prawdzie i szczerości, ale usta rozchylałyby się ze zachwytu na widok nowego auta pod luksusową willą z basenem i z gigantycznym ogrodem. Zgrabne i opalone nogi jak szczudła forsowałyby dywanik w aucie z automatyczną skrzynią biegów, a idealnie przycięty trawnik i żywopłot kułyby sąsiada w oczy swoją perfekcją. Zbiór antyków z najodleglejszych stron świata pokrywałby perłowy kurz, a ściany zdobiłyby dzieła Picassa i Warhola, bo przecież to takie must have w tym doskonałym świecie. Helikopter i prywatny odrzutowiec ułatwiałyby transport do letniej posiadłości i na koncert Beyonce oczywiście w sali VIP. Codzienna dieta kosztowałaby tyle ile miesięczna wypłata Twojej mamy, a konta bankowe na Bahamach i w Monaco mogłyby być kapitałem niejednego państwa. Do tego perfekcyjny uśmiech, białe jak błysk flesza zęby, błyszczące oczy, gęste i zdrowe włosy, silne i ułożone w ośmiopak mięśnie brzucha, wąskie biodra, mały nosek i wyniki badań godne nastolatka!
 Nierealne? 
Takie rzeczy to tylko w książkach i filmach? 
Może jednak gdzieś obok, albo troszkę dalej jest ktoś, kto korzysta z wszystkich naszych marzeń i z każdego snu. Taki niedościgniony ideał o idyllicznej monotonii dnia. Bezstresowo  żyje i czuje się zawsze bezpiecznie. Nie miewa koszmarów i wyciąga pewną dłoń po wszystko czego pragnie, bo nie zna smaku porażki. Nigdy nikt go nie oszukał, nigdy nie płakał, nie czuł złości. Zawsze miał wszystko czego zapragnął i tak będzie do samego końca.
 Zazdrościsz tego wszystkiego? 
On nie zazdrości niczego nikomu.
 Ma wszystko. 
Tak przynajmniej myśli. Brakuje mu tylko jednego. Nie posiada strachu. Dlatego to nic nie znaczy. Nie boi się, że wszystko straci, że jak nie będzie się starał to wszystko przeminie. Nie ma nad tym wszystkim kontroli. Wydaje mu się, że jest niezniszczalny i że wszystko można kupić.
Tak naprawdę ma wszystko. 
Tak naprawdę nie wie nic.Będzie mi miło poznać Ciebie bliżej, komentarz można pozostawić na dole strony klikając w tytuł posta :)

Komentarze

Popularne posty